Aprašymas
Jeigu viską atliks robotai, ką darysime mes?
Kaip DI paveiks mūsų kasdienybę, užimtumą ir gyvenimo tikslus?
Kokį pavojų DI kelia ir kokios naudos iš jo galime gauti?
Dirbtinis intelektas, arba DI (angl. Artificial intelligence, AI) viso pasaulio ekonomikas sukrės greičiau, nei daugelis mano. Tačiau, pasak knygos autoriaus dr. Kai-Fu Lee, DI turėtų ir puikiai mums pasitarnauti. Bet kaip? Kuo užsiimsime, kai nebeliks milijonų darbo vietų? Menais? Rūpyba? Skaitmenine vadyba?
Kinija technologijų srityje sparčiai vejasi JAV ir tampa vienintele jų konkurente. Nuo to, kaip šios šalys bendradarbiaus vystydamos DI, priklausys pasaulio ekonomika ir politika. Iš Taivano kilęs ir JAV išsilavinimą įgijęs dr. Kai-Fu Lee, puikiai išmanydamas ir Kinijos, ir JAV rinkas, ne tik suprantamai apžvelgia pasaulinės DI pažangos kryptis ir naujausius DI tyrėjų produktus bei paslaugas, bet ir analizuoja, kokie galimi artėjančių milžiniškų permainų žmonijos istorijoje scenarijai – kaip gyvensime kartu su DI.
Dr. Kai-Fu Lee (gim. 1961) dirbtinio intelekto tyrinėjimų, vystymo ir investavimo srityje dirba daugiau kaip trisdešimt metų. Prieš įkurdamas investicinį fondą „Sinovation Ventures”, Lee buvo „Google China” prezidentu. Dar anksčiau užėmė vadovaujančias pareigas „Microsoft”, „SGI” ir „Apple” kompanijose. Yra įkūręs karščiausia kompiuterių laboratorija vadinamą tyrimų centrą „Microsoft Research Asia”, jis – ir dešimties JAV patentų autorius.